"Denize kıyısı olamayan bir şehirdir. Birçok saire, yazara ilham kaynağı olan deniz yoktur bu şehirde. Bu satırları bile Ren nehri kıyısında yazdığım düşünülecek olursa zordur bu şehrin ilham vermesi çoğu insana diye düşünenler olabilir. Oysaki büyük bir yanılgıdır bu.

 

     Bazıları için haber bültenlerindeki politika durağıdır Ankara. Sadece siyaset konuşulur sanır bazıları. Kimine göreyse ask şehridir Ankara. Hatta Paris`ten bile önce gelir. Abartılımı buldunuz. Öyleyse Ankara`yi henüz yeteri kadar iyi tanımamışsınız.

 

      Askin hüznünü taşır Ankara. Soğuk ayazlarda sevgilinin kapısında beklenen sokakları vardır Ankara`nin. Ve Yılmaz Erdoğan`in söylediği gibi “çoğu zaman ilginç gelmez bu kar mevzusu kızlar için”

 

      Çoğu insanin hayalleriniyse İstanbul süsler. Ama unuturlar şehirler içinde ve çevresinde bulunan sulara benzerler. İstanbul da boğazda kulaç atmak zor ve yorucudur. Oysa Ankara`da her ne kadar içine girilemeyecek kadar pis olsa da Gölbaşı insana ayrı bir huzur ve mutluluk verir.     

 

       BEGENMEDIM"

 

17 Mart  2007

Ren nehri kiyisi Düsseldorf

      

       Evet ilk yazdigim yazidir bu ve evet begenmemistim 17 mart 2007 de ilk yazdigimda. Hala ayni fikre sahibim aslinda ama yinede Blogumda yayinlamak istedim. Kolaymi ilk göz ağrısı ... 

 

      

Advertisements